Ceníky


Velkoobchod

při nákupu na živnostenský list nebo výpis z OR

Pro přístup k velkoobchodním ceníkům je nutná registrace. Při registraci je nutné uvést IČO.

Velkoobchodní ceník vín

 

Víno a daňové výhody

Darujte víno a dejte si ho do nákladů...

Úpravy daňových zákonů z přelomu roku 2005/2006 přinesly příznivé změny pro podnikatele, kteří nejen v předvánočním čase uvažují nad výběrem dárků pro své klienty. Důležitým faktorem výběru je bezpochyby také to, zda lze dárek lidově řečeno „dát do nákladů“. Nynější příznivé nastavení daňových zákonů umožňuje za účelem propagace firmy darovat také tzv. TICHÉ VÍNO.

Co je to „tiché víno“

Pod názvem tiché víno se skrývají všechna klasická révová vína s výjimkou šumivých vín. Podmínkou daňového uznání je označení dárkové láhve vína firemním logem a také cenový limit maximálně 500,- Kč bez DPH za láhev. Při splnění těchto podmínek je také možné uplatnit odpočet DPH při pořízení vína bez nutnosti odvodu daně při jeho darování v rámci propagace.

Tiché víno a Daň z příjmu

Zákon č. 586/1992 Sb. o daních z příjmů vymezuje daňovou neuznatelnost darů v paragrafu 25 odst. 1 písm. t): Výdaje na reprezentaci včetně darů obecně nejsou považovány za daňově uznatelný náklad, je zde však vymezena také výjimka, jež se za dar nepovažuje. Je to reklamní nebo propagační předmět, který je opatřen obchodní firmou, ochrannou známkou poskytovatele tohoto předmětu, názvem propagovaného zboží nebo služby, jehož hodnota bez DPH nepřesahuje 500 Kč, a který není s výjimkou tichého vína předmětem spotřební daně. Za daňově uznatelné náklady lze tedy uznat takové dárkové předměty, na kterých je uveden název či ochranná známka darujícího nebo název jeho výrobku či služby a jehož hodnota bez DPH zároveň nepřesahuje 500 Kč za jeden kus, tedy za 1 láhev vína.

Tiché víno a Daň z přidané hodnoty

Podobnou výjimku najdeme také v Zákoně č. 235/2004 Sb. o dani z přidané hodnoty, který o reklamních nebo propagačních předmětech hovoří v § 13 odst. 10 písm. c): Bezúplatně darovaný reklamní předmět ve formě Tichého vína, které splňuje stejné požadavky, jak bylo zmíněno v souvislosti se zákonem o daních z příjmů (označení firemní značkou, hodnota do 500,- Kč bez DPH), není zatížen daní z přidané hodnoty na výstupu. Při pořízení vína pro reklamní účely za splnění výše zmíněných podmínek tak podnikatel může uplatnit nárok na odpočet DPH a zároveň nemusí daň odvádět při jeho darování.

Vinný kámen

Krystaly vinného kamene nejsou na závadu vína.
Vinný kámen je důkazem, že se jedná o dobré čisté přírodní nevylepšované víno, a ne o nějaký průmyslový výrobek.
 

Možnosti koupě

Veškerá zde prezentovaná vína lze zakoupit v místě sídla firmy na Velehradě. 

Jestliže Vás naše nabídka zaujala, neváhejte, prosím, a kontaktujte nás telefonicky či e-mailem, aby bylo možné domluvit termín Vaší návštěvy.

Doplňující informace:

Pro doručení Vámi objednaného vína využíváme dopravní společnost "MESSENGER, a.s." Podrobnosti jsou uvedeny ve velkoobchodním i maloobchodním ceníku vín.

Uvedené ceny jsou včetně DPH 21% a odvodu Vinařskému fondu ČR.


Kontakt

Václav Ovčáčík

Nad Chmelnicí 252
Velehrad
68706

IČO: 124 14 301


tel: 572 571 191